Życzenia świąteczne na Wigilię, Boże Narodzenie i Nowy Rok. Kiedy nie wypada życzyć komuś dużych pieniędzy?

Mikołaj Wójtowicz
Mikołaj Wójtowicz
Życząc komuś zarabiania dużych pieniędzy i tego, by ich nigdy nie brakowało - możemy również wyrazić nadzieję, że te uda się połączyć pracę z pasją i czerpać z niej codziennie satysfakcję.
Życząc komuś zarabiania dużych pieniędzy i tego, by ich nigdy nie brakowało - możemy również wyrazić nadzieję, że te uda się połączyć pracę z pasją i czerpać z niej codziennie satysfakcję. pixabay
Życzenia świąteczne powinny być odpowiednio przemyślane i dobrane. Składając życzenia na Wigilię, Boże Narodzenie czy na Nowy Rok czasami zastanawiamy się, czy wypada życzyć komuś dużo pieniędzy i wysokich zarobków. Kiedy będzie to faux pas? Sprawdzamy, czy są jakieś sytuacje, kiedy jest to niestosowne.

Spis treści

Co jest ważniejsze w życiu od pieniędzy? Czyli życzenia na wigilię

W naszej kulturze najbardziej ceni się życie i zdrowie. Życzenie komuś dużo pieniędzy może być niestosowne w różnych sytuacjach. Co, jeżeli ktoś pieniądze już ma, a marzy o czymś, czego nie da się za nie kupić? Może się okazać również nieodpowiednie w sytuacji, gdy dana osoba jest chora.

Chory może potrzebować pieniędzy na lekarstwa lub specjalistyczną kurację i terapię. Za pieniądze nie zawsze można jednak kupić zdrowie - dlatego w takiej sytuacji zdecydowanie lepiej złożyć komuś życzenia związane z powrotem do zdrowia. Trudno jest cieszyć się z pieniędzy, gdy brakuje nam podstawowej sprawności fizycznej.

Oprócz pieniędzy możemy winszować

  • miłości i serdeczności,
  • wspaniałych przyjaźni,
  • mądrych, inspirujących, rozwijających znajomości.

W pracy spędzamy nawet 1/3 naszego życia. Z tego powodu niezwykle ważne jest, żeby nie tylko być zadowolonym z własnej pracy, ale i zarabianych pieniędzy.

Życząc komuś wysokich zarobków, możemy również wyrazić nadzieję, że te uda się połączyć - pracę z pasją i czerpać z niej codziennie satysfakcję.

Życzenia wierszowane na Boże Narodzenie – lepiej złożyć je osobiście, czy wysłać SMS-em?

Pieniądze nie są najważniejsze. Choć ułatwiają realizację naszych życiowych celów, to jednak są niżej w hierarchii wartości. Nie wiem, czy u was w domu macie zwyczaj składania wierszowanych życzeń przy opłatku, z okazji Bożego Narodzenia lub Nowego Roku.

Moje doświadczenie pokazuje, że najlepiej sprawdza się kilka słów powiedzianych prosto od serca. Wierszowanki są miłe, jednak nadają się do wysłania SMS-em lub przez czat.

Jeżeli jednak nie chcemy składać życzeń „od serca”, możemy sobie w głowie ułożyć i zaplanować, co chcemy powiedzieć. Mogą to być np. życzenia dotyczące nie tylko dużych zarobków, ale i również wesołych świąt, smacznej Wigilii, wymarzonych prezentów pod choinką lub udanego Sylwestra z przyjaciółmi.

Dla wielu osób może być to tremujące, zwłaszcza gdy nie znamy dobrze osoby, z którą przyjdzie nam łamać się opłatkiem. Warto jednak pamiętać, że ćwiczenie czyni mistrza.

od 16 lat
Wideo

Ceny warzyw i owoców w maju

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu