W ten sposób oszczędza ponad 2,2 miliona Polaków. Uruchomiono specjalny serwis MojePPK

Maciej Badowski
Maciej Badowski
Serwis MojePPK dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim.
Serwis MojePPK dostępny jest w języku polskim, angielskim i ukraińskim. Grzegorz Olkowski/ Polska Press
Polski Fundusz Rozwoju poinformował o starcie serwisu MojePPK, w którym oszczędzający w Pracowniczych Planach Kapitałowych mogą sprawdzić informacje o swoich środkach. Jak wskazano, do tej pory na swoje rachunki logowało się tylko ok. 22 proc. uczestników programu.

Wystartował serwis MojePPK dla uczestników Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), gdzie mogą sprawdzić dane o o środkach zgromadzonych w programie, a także szczegółowe informacje o posiadanych rachunkach PPK. Do portalu można zalogować się z wykorzystaniem profilu zaufanego lub konta w serwisie.

Jak poinformowano, z możliwości oszczędzania w PPK skorzystało 2,28 mln osób, które zebrały już łącznie 7,64 mld zł aktywów. Z kolei cytowany w komunikacie Robert Zapotoczny, prezes PFR Portal PPK przyznaje, że "do tej pory na swoje rachunki logowało się tylko ok. 22 proc. uczestników programu".

- Serwis MojePPK to przełomowy krok we wdrażaniu Pracowniczych Planów Kapitałowych, który ułatwia pracownikowi obserwowanie, jak rośnie jego kapitał na przyszłość. Do tej pory na swoje rachunki logowało się tylko ok. 22 proc. uczestników programu. Możliwość szybkiego sprawdzenia stanu swoich oszczędności w jednym miejscu i potwierdzenia konkretnych, wymiernych zysków utwierdzi uczestników PPK w przekonaniu, że warto być w programie- ocenił ekspert.

Co ważne, portal ma charakter wyłącznie informacyjny, co oznacza, że nie pozwala na składanie dyspozycji związanych z oszczędnościami. Jak wyjaśniono, wserwisie MojePPK użytkownicy znajdą informacje o posiadanych rachunkach PPK, z podaniem nazw pracodawców oraz instytucji finansowych, zarządzających PPK w danych firmach.

Ponadto za jego pośrednictwem istnieje możliwość sprawdzenia bieżącej wartości zgromadzonych środków oraz wysokość dokonanych wpłat, z podziałem na wpłaty pracownika, pracodawcy i dopłaty państwa. Serwis zawiera także informacje o wypłatach lub zwrotach z rachunku, o ile takie miały miejsce. Pozwala również na wygenerowanie raportu z zestawieniem danych o rachunkach oraz podsumowaniem całości środków zebranych w PPK.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze 2

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
Dominika
I to jest kolejny argument za tym, że program jest bezpieczny i nie ma się czego bać. Każdy może nawet i kilka razy dziennie wchodzić na konto i sprawdzać czy wszystko jest ok. Wybór nalezy do nas
k
klaudia
Sama należę do tej grupy osób oszczędzającej poprzez ppk, bo niby czemu miałabym z tego rezygnować. Koszt znikomy, do tego dorzuca mi się pracodawca, a od teraz jeszcze jest możliwość łatwego podglądu zebranych środków.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu