Rzecznik MŚP i organizacje przedsiębiorców piszą do premiera. "MŚP potrzebuje wsparcia finansowego ale także organizacyjnego i prawnego"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Szymon Starnawski/ Polska Press
Rzecznik MŚP w porozumieniu z reprezentantami Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP, zwracają się do Premiera Mateusza Morawieckiego oraz Przewodniczących Klubów i Kół Parlamentarnych z prośbą o wdrożenie dziesięciu propozycji zmian systemowych, które przyczynia się do poprawy otoczenia prawno-gospodarczego w naszym kraju.

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Adam Abramowicz uważa, że dzięki wejściu w życie wspomnianych postulatów przedsiębiorcy uzyskaliby większe poczucie bezpieczeństwa przy prowadzeniu biznesu.

- W tej chwili cała światowa gospodarka zmaga się z kryzysem związanym z pandemią. W Europie kolejne Państwa dokonują zamknięć gospodarki. Także w Polsce w kolejnej blokadzie są zamykane następne branże. W związku z tym MŚP potrzebuje wsparcia, nie tylko finansowego, choć ono jest niezbędne. Ale potrzebne jest wsparcie organizacyjne i prawne, to znaczy usunięcie z polskiego prawa barier biurokratycznych, poprawienie funkcjonowania instytucji, które obsługują biznes, i takie działania, które nie spowodują spadku dochodów budżetowych, za to poprawią możliwości działalności gospodarczej w Polsce– komentuje Adam Abramowicz Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Rzecznik MŚP tłumaczy, że ponad 200 organizacji z Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku MŚP wyłoniło dziesięć punktów, które powinny zostać zrealizowane przez polityków. Te dziesięć punktów przedstawiono premierowi Morawieckiemu, ale także wszystkim siłom politycznym,.

Dziesiątka Rzecznika MŚP:

  1. Reforma ZUS dla przedsiębiorców
  2. Płaca minimalna na poziomie połowy średniego wynagrodzenia w każdym powiecie
  3. Zakaz nakładania przez ustawodawcę nowych obowiązków biurokratycznych dla mikroprzedsiębiorców oraz redukcja obecnie istniejących
  4. Zmiany prawa gospodarczego nakładające obowiązki dla przedsiębiorców z półrocznym wyprzedzeniem
  5. Rozliczanie się ryczałtem od przychodów bez ograniczeń wraz z dostosowaniem stawek do możliwości w poszczególnych branżach
  6. Brak możliwości zawieszenia biegu terminu zobowiązania podatkowego
  7. Rada odwoławcza z udziałem przedstawicieli samorządów zawodowych oraz urzędów
  8. Realna odpowiedzialność dyscyplinarna i majątkowa urzędników
  9. Ograniczenie praktyki nadużywania tymczasowych aresztowań dla przedsiębiorców
  10. Skrócenie czasu trwania postępowań gospodarczych
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu