Poczta Polska sprzedaje z sukcesem drugą edycję znaczków na nowe czasy. Rodzi się cyfrowa filatelistyka

Jerzy Mosoń
Jerzy Mosoń
Moda na filatelistykę nie znika. Teraz jednak przyszedł czas na kolekcjonerów, którzy kupują Kryptoznaczki Poczty Polskiej, niczym Bitcoiny
Moda na filatelistykę nie znika. Teraz jednak przyszedł czas na kolekcjonerów, którzy kupują Kryptoznaczki Poczty Polskiej, niczym Bitcoiny 123rf.com/profile_zephyr18/Poczta Polska (grafika znaczka)
Poczta Polska udanie wprowadziła do sprzedaży drugą emisję kolekcji Kryptoznaczka o nazwie: „W przestworzach”. Pierwszego dnia sprzedało się około 70 proc. kryptowalorów. To dobra wiadomość dla polskiej firmy z tradycjami, która walczy o przetrwanie.

Spis treści

Emisja kolekcji Kryptoznaczka związana jest z zyskującym na popularności cyfrowym kolekcjonerstwie online, wykorzystującym technologię blockchain. Oprócz najnowszej edycji cyfrowych znaczków kolekcjonerzy mogą sięgnąć także po Kryptokoperty i Kryptofoldery. Można się nimi wymieniać na specjalnej, cyfrowej giełdzie.

Co znajdziemy w edycji Kryptoznaczka 2.0: „W przestworzach”?

Mniej więcej rok od prezentacji pierwszej kolekcji Kryptoznaczka „Polska w kosmosie”, Poczta Polska zdecydowała się na nowe wydanie o nazwie: „W przestworzach”. Najnowsza edycja 2.0 składa się z czterech Kategorii Kryptoznaczków, czterech Kategorii Kryptokopert i Kryptofolderu, w łącznym nakładzie 20 200 szt.

Nowa kolekcja Kryptoznaczka Poczty Polskiej sprzedaje się jak świeże bułeczki

Pierwszego dnia sprzedało się około 70 proc. kryptowalorów – poinformowało biuro prasowe Poczty Polskiej. Elementami kolekcji 2.0 były również wcześniej wydane Kryptoznaczki Kategorii 5, wzbogacone o losową wariantowość. Warto zauważyć, że z kolei Kryptoznaczki Kategorii 5 zostały sprzedane w pełnych nakładach. To dobra wiadomość dla sympatyków Poczty Polskiej, która przeżywa problemy finansowe i może mieć problem z utrzymaniem dotychczasowego poziomu zatrudnienia.

Kolekcje specjalne Poczty Polskiej nawiązują do historycznych bitew polskiego oręża

Oprócz kolekcji głównych Poczta Polska wydaje także kolekcje specjalne np. emisję „Odsiecz Wiedeńska” lub „350.rocznica bitwy pod Chocimiem”. Obejmowały one Kryptoznaczek, Kryptokopertę i Kryptofolder. Całe kolekcje specjalne sprzedały się w ciągu pierwszych minut od uruchomienia sprzedaży.

Unikalne Kryptopocztówki to jeden z nowatorskich projektów firmy współpracującej z Polskim Radiem

Warto też przypomnieć, że w 2022 r. Poczta Polska we współpracy z Polskim Radiem wprowadziła na rynek unikalne Kryptopocztówki. Graficzną oprawę uzupełniają fragmenty patriotycznych utworów polskich kompozytorów i pianistów. Muzyczne kartki NFT to pierwsze tego typu wydawnictwo na świecie dostępne w limitowanej liczbie czterech tysięcy egzemplarzy.

Jak kolekcjonować cyfrowe znaczki pocztowe? Służą do tego kryptoklasery

Obecnie na stronie: nft.poczta-polska.pl utworzono ponad 1 000 klaserów, w których można kolekcjonować cyfrowe znaczki pocztowe również innych operatorów pocztowych. W kryptoklaserach zgromadzono już ponad 13 tys. przedmiotów kolekcjonerskich. Ich liczba stale rośnie.

Pod koniec 2023 r. Poczta Polska uruchomiła Giełdę Kryptoznaczka obsługującą transakcje na sieci Polygon. Giełda umożliwia wymianę przedmiotów pomiędzy właścicielami klaserów.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Strefę Biznesu codziennie. Obserwuj StrefaBiznesu.pl!

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu