Mieszkania w Białogardzie są do wzięcia

Jakub Roszkowski
Nowy obiekt Białogardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstaje przy ul. Świętochowskiego. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do prac instalacyjnych wewnątrz budynku.
Nowy obiekt Białogardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego powstaje przy ul. Świętochowskiego. W tej chwili wykonawca przygotowuje się do prac instalacyjnych wewnątrz budynku. Grzegorz Galant
Nowy budynek Białogardzkiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego osiągnął już ostatnią kondygnację. Powstanie tu 41 mieszkań. Są jeszcze do wzięcia. Choć nie wszystkie. Budowa, zgodnie z umową, ma się teoretycznie zakończyć na początku przyszłego roku. - Możliwe jednak, i spółka BTBS negocjuje to z wykonawcą, że prace budowlane zakończą się jeszcze w tym roku - informuje Krzysztof Bagiński, burmistrz Białogardu. Jeśli więc tak się stanie, święta Bożego Narodzenia nowi mieszkańcy spędzą już w nowym lokalu.

Na razie jednak obiekt jest w stanie surowym, otwartym, bez dachu. Trudno więc nawet mówić o półmetku inwestycji. Ale prace posuwają się w szybkim tempie. Wykonawcą jest spółka Sanit ze Stargardu. Wygrała przetarg. Budowa ma kosztować około 5 mln złotych, z czego prawie połowę daje Bank Gospodarstwa Krajowego. 

W nowym budynku będzie ponad 40 lokali, w tym dwa użytkowe. Jednak nie wszystkie będą w tzw. formule TBS-owskiej. Ponieważ jest to wspólna inwestycja białogardzkiego TBS i Urzędu Miasta, aż 16 lokali będzie komunalnych. - Na te lokale przygotujemy specjalną listę chętnych, którą prawdopodobnie rozpatrzymy pod koniec roku - wyjaśnia burmistrz. Mieszkania komunalne dostaną jednak w pierwszej kolejności rodziny, które już mają lokal, ale będą chciały go oddać miastu. Takie mieszkanie zostanie wtedy zamienione na lokal socjalny. Był to warunek otrzymania dotacji z BGK.

Co z lokalami BTBS? Spółka chce przynajmniej część z nich sprzedać. To lokale o powierzchni od 30 do 60 metrów kwadratowych. Można je od razu kupić na własność. Podpisujemy wtedy umowę przedwstępną oraz umowę w formie aktu notarialnego. Otrzymamy lokal w stanie deweloperskim, czyli  do wykończenia. Ale możemy też zlecić wykończenie „pod klucz”. Istnieje też możliwość wynajęcia: wpłacamy  25-procentowy udział w kosztach, dopłacamy kaucję zabezpieczająca, która wynosi 12-krotność miesięcznego czynszu. Po pięciu latach można takie mieszkanie wykupić. Chętni? Prezes BTBS czeka na nich w siedzibie spółki.  

 

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu