Giełda Papierów Wartościowych ostrzega przed oszustami. "Zalecamy szczególną ostrożność"

OPRAC.:
Maciej Badowski
Maciej Badowski
Giełda Papierów Wartościowych ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod instytucję.
Giełda Papierów Wartościowych ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod instytucję. Marek Szawdyn/ Polska Press
Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie ostrzega przed oszustami. Jak wyjaśniono w przesłanym nam komunikacie, chodzi o podszywania się pod GPW w Warszawie poprzez "bezprawne posługiwanie się danymi identyfikacyjnymi". – GPW ostrzega przed takimi podmiotami i zaleca szczególną ostrożność – czytamy.

Zespół prasowy Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. ostrzega w komunikacie przed oszustami, którzy podszywają się pod instytucję.

– W związku z docierającymi do nas sygnałami o przypadkach podszywania się pod Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. poprzez bezprawne posługiwanie się danymi identyfikacyjnymi GPW takimi jak: numer NIP 526 025 09 72, REGON 012021984 i KRS 0000082312, GPW ostrzega przed takimi podmiotami i zaleca szczególną ostrożność oraz sprawdzenie danych podmiotu w wyszukiwarce Krajowego Rejestru Sądowego przed np. zawarciem umowy – czytamy w przesłanym nam komunikacie.

Jednocześnie zwrócono uwagę, że "powyższymi numerami NIP, REGON i KRS może posługiwać się wyłącznie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A.".

Ich wykorzystanie w celu oznaczenia innego podmiotu może zmierzać do popełnienia przestępstwa – podkreślono.

Oszuści podszywają się pod duży bank oraz największą firmę ubezpieczeniową

Tego typu zdarzenia pojawiają się coraz częściej. We wrześniu Grupa PZU ostrzegała przed pojawiającymi się w internecie fałszywymi reklamami usług inwestycyjnych, których autorzy bezprawnie podszywają się pod PZU, wykorzystując nazwę, logotyp oraz wizerunki członków zarządu i menedżerów.

– W sieci, w tym w mediach społecznościowych, pojawiły się oszukańcze reklamy i wpisy, nakłaniające do korzystania z rzekomych usług inwestycyjnych PZU, gwarantujących „dostęp do inwestycji” o wysokich stopach zwrotu. Ogłoszenia wykorzystują bezprawnie nazwę, logotyp, a nawet wizerunki członków zarządu lub menedżerów PZU – podano w komunikacie.

Z kolei portal dobreprogramy.pl informował, że cyberprzestępcy ponownie podszywają się pod bank BNP Paribas. Tym razem cyberoszuści wysyłają do klientów wiadomość z informacją o potrzebie potwierdzenia numeru telefonu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na strefabiznesu.pl Strefa Biznesu